Bu gün Avropa Liqasında pley-off mərhələsinin püşkü atılıb. Matc.az xəbər verir ki, İsveçrənin Nyon şəhərində baş tutan tədbirdə təmsilçimiz “Qarabağ”la yanaşı, qardaş ölkə Türkiyə klubları “Qalatasaray”, “Beşiktaş” və “Alanyaspor” da rəqibləri bilinib.

Bu gün Avropa Liqasında pley-off mərhələsinin püşkü atılıb. Matc.az xəbər verir ki, İsveçrənin Nyon şəhərində baş tutan tədbirdə təmsilçimiz “Qarabağ”la yanaşı, qardaş ölkə Türkiyə klubları “Qalatasaray”, “Beşiktaş” və “Alanyaspor” da rəqibləri bilinib.

Avropa Liqası

Pley-off

Çempionlar yolu

“Yanq Boyz” (İsveçrə) - “Tirana” (Albaniya)

“Dinamo” (Xorvatiya) - “Floriana” (Malta)/“Flora” (Estoniya)

“Yurqorden” (İsveç)/ÇFR (Rumıniya) - “Kuopio” (Finlandiya)/“Suduva” (Litva)

“Ararat-Armeniya” (Ermənistan)/“Selye” (Sloveniya) - “Srvena Zvezda” (Serbiya)

“Dinamo” (Brest, Belarus) -  “Lüdoqorets” (Bolqarıstan)

“Sarayevo” (Bosniya və Herseqovina)/“Buduçnost” (Monteneqro) - “Riqa” (Latviya)/“Seltik” (Şotlandiya)

“Legiya” (Polşa)/“Drita” (Kosovo) - “Qarabağ” (Azərbaycan)

“Şerif” (Moldova)/“Dandalk” (İrlandiya) - “Klasksvik” (Farer adaları)/“Dinamo” (Tbilisi, Gürcüstan)

 

Əsas yol

“Hapoel” (Beer-Şeva, İsrail)/“Motervell” (Şotlandiya) - “Viktoriya” (Çexiya)/“Sonderyuske” (Danimarka)

“Bazel” (İsveçrə)/“Anartosis” (Kipr) - MOİK (Bolqarıstan)/B-36 (Farer adaları)

“Beşiktaş” (Türkiyə)/“Rio Ave” (Portuqaliya) - “Milan” (İtaliya)/“Bodo Qlimt” (Norveç)

“Rusenborq” (Norveç)/“Alanyaspor” (Türkiyə) - "Mura" (Sloveniya)/PSV (Niderland)

“Sportinq” (Portuqaliya)/“Aberdin” (Şotlandiya) - LASK (Avstriya)/“Dunayska” (Slovakiya)

“Kopenhagen” (Danimarka)/“Pyast” (Polşa) - “Riyeka” (Xorvatiya)/“Kolos” (Ukrayna)

“Sankt-Qallen” (İsveç)/AEK (Yunanıstan) - “Volfsburq” (Almaniya)/“Desna” (Ukrayna)

“Şarlerua” (Belçika)/“Partizan” (Serbiya) - “Apollon” (Kipr)/“Lex” (Polşa)

 “Malmö” (İsveç)/“Lokomotiva” (Xorvatiya) - “Qranada” (İspaniya)/“Lokomotivi” (Gürcüstan)

“Şkendiya” (Şimali Makedoniya)/ “Tottenhem” (İngiltərə) - “Rostov” (Rusiya)/“Makkabi” (Hayfa, İsrail)

“Styaua” (Rumıniya)/“Slovan” (Çexiya) - APOEL (Kipr)/“Zrinski” (Bosniya və Herseqovina)

“Standard” (Belçika)/“Voyvodina” (Serbiya) - “Fehervar” (Macarıstan)/“Reyms” (Fransa)

“Villem” (Niderland)/“Reyncers” (Şotlandiya) - “Qalatasaray” (Türkiyə)/“Hayduk” (Xorvatiya)

Qeyd edək ki, III təsnifat mərhələsinin matçları sentyabrın 24-də, pley-off oktyabrın 1-də baş tutacaq.

XƏBƏRİ PAYLAŞ
  • gplus
  • pinterest